A zetelaki Élet a Lélekben imacsoport imaestet tartott 2026. május 29-én 16 órai kezdettel Zetelakán a Szent Kereszt Megtalálása plébánia templomban.
Az alkalom Bajcsi Tibor elmélkedésével kezdődött, aki igyekezett megszólítani a jelenlévőket beszédével, melynek témája a “Hol vagy Uram?” kérdés körül körvonalazódott, ami szorosan kapcsolódik a “Én veletek vagyok a világ végéig” mottóhoz.
Beszédében kifejtette, hogy komolyan kell venni ezt a kijelentést, egy olyan korszakban melyben újabbnál újabb megpróbáltatások vannak, fegyveres konfliktusok, háborús fenyegetettség, zűrzavar, és mindeközben templomokat zárnak be nyugaton, ezért joggal vetődik fel a kérdés. Erre válaszul Tibor úgy felel, hogy Isten ugyanaz marad, nem fog változni. Tőlünk függ, hogy mi lesz.
Tehát Isten jelenlétében kell lenni, hiszen Jézus szavai szerint, ahol ketten vagy hárman összegyűlnek a nevében Ő ott van.
Csupán ki kell tárni a szíveket és megnézni, hogy ott van-e a vágy, hogy ez az Ige valóra váljon.
Tibor szerint Isten nem a világ békét adja, hanem saját békéjét. Aki befogadja Krisztus békéjét a szívébe azon látszik is, hogy más: nem stresszes, nem panaszkodik, nem aggódik, nem neheztel másokra, mert Istenben bízik. Ahogy Jézus is bízott az Atya akaratában és nem neheztelt a tanítványokra, akik elárulták őt. Igent kell hát mondani a jelenlétére, hogy béke legyen a szívekben.
Az esemény tanúságtételekkel folytatódott, többen beszámoltak élményeikről, arról hogy miután ráleltek Isten békéjére sokkal könnyebben fogadták a nehézségeket, betegségeket, családi problémákat.
Ezután imaszolgálat következett.
A jelenlévők imát kérhettek személyes szándékaikra azoktól, akik imaszolgálatot vállaltak.
Ezt követte egy gitáros Szentségimádás, majd a zetelaki fiatalok által gitárral, furulyával megzenésített hálaadó szentmise zárta a programot, melyet bemutatott Balázs Barnabás segédlelkész, koncelebrált Ambrus István Ábel szombatfalvi plébános.
Karsai Angéla
A körzeteben elérhető közösségek.